پروژه سهند 1

سهند۱

پروژه سهند 1 واقع در محدوده مروارید شهر چیتگر در زمینی به مساحت 2152 متر مربع با عرصه موجود از زمین قطعه 11 با پلاک ثبتی به شماره 2102 در قالب 1 بلوک 18 طبقه شامل 14 طبقه مسکونی ، 1 طبقه لابی ، 3 طبقه پارکینگ و انباری واقع شده و توسط شرکت تعاوني انبوه سازان توسعه و عمران سازه گستر چيتگر در حال ساخت می باشد . در هر طبقه از این پروژه 8 واحد قرار گرفته و در مجموع دارای 114 واحد مسکونی است . پذیره نویسی واحد های این پروژه بصورت 138 متری 6 دانگ و 70 متری 3 دانگ اعلام شده است .

وضعیت زمین  پروژه سهند چیتگر

زمین این پروژه از اراضی 41 هکتاری شمال پمپ بنزین وردآورد میباشد و دارای پروانه ساخت به شماره 22003866 میباشد و پلان معماری به شماره 12456 تصویب شده است و بر طبق اعلام تعاونی در اوایل سال 1401 گودبرداری شروع می شود . اما جواز این پروژه مربوط به مالک قبلی زمین می باشد که چند متر گودبرداری کرده اما کار را ادامه نداده و اگر تا 24 ماه پس از صدور جواز عملیات شروع نشود جواز باطل می شود در نتیجه این زمین در حال حاضر در مرحله تمدید جواز می باشد و کاربری زمین نیز مسکونی میباشد .

شرایط پیش فروش پروژه سهند1

این پروژه در حال حاضر مبلغ تراکم و زمین را در مرحله پذیره نویسی دریافت میکند و مابقی مبلغ که قرارداد ساخت است در مرحله بعد از گودبرداری اعلام می شود . در حال حاضر مبلغ قابل پرداخت برای پیش فروش واحد 138 متری بصورت زیر میباشد .

347 میلیون تومان واریزی اولیه هنگام ثبت نام و مبلغ 98 میلیون 500 در تاریخ 25 فروردین 1401 و ادامه اقساط به همین مبلغ 98/500 بصورت ماهانه تا تاریخ 6/25 که در مجموع 6 قسط دریافت میشود  و جمع کل واریزی 938 میلیون تومان خواهد بود . در صورت وجود دیرکرد در پرداخت اقساط بیش از 1 ماه قرارداد فسخ و عضویت فسخ خواهد شد و تعاونی میتواند 20 درصد مبلغ را بصورت خسارت کسر کند و تا حداکثر 2 ماه پس از فسخ قرارداد وجه را به خریدار برگرداند .

شرایط ذکر شده در بالا برای واحد 138 متری شش دانگ می باشد و برای واحد 70 متری سه دانگ کلیه مبالغ بالا شامل مبلغ اولیه و اقساط تقسیم بر 2 خواهد شد .

موقیعت و امکانات پروژه سهند۱:

این پروژه در منطقه۲۲ قرار دارد و از نظر دسترسی به اتوبان های همت حکیم تهران شمال و همچنین مراکز تفریحی و تجاری چون ایران مال باملند پارک و دریاچه چیتگر نزدیک می باشد و بعلت اینکه در این منطقه اکثر پروژه ها در حال احداث می باشند و آینده بسیار عالی می توان برای این منطقه متصور شد لذا این منطقه از جهت سرمایه گذاری بسیار فوق العاده می تواند باشد

امکانات پروژه سهند ۱ شامل موارد زیر می باشد

۱-سالن اجتماعات و لابی شیک و مجلل

۲- محل بازی کودکان و پیست دو چرخه سواری

۳-اتاق مدیریت و اتاق سرایداری

۴-سه کابین اسانسور و پله اضطراری

موارد فوق توسط خود تعاونی اعلام گردیده است

مجری طرح:

پروژه سهند یک چیتگر توسط شرکت تعاوني انبوه سازان توسعه و عمران سازه گستر چيتگر با شماره ثبت ۵۳۰۷۴۰  و شماره ملی ۱۴۰۰۷۸۰۶۶۶۹ در سال 1397 تاسیس شده و ماهیت آن تعاونی میباشد .  رضا صميمي به عنوان مدیر عامل ، شهرام محمدي اقدم پراپري به عنوان نائب رئیس هیات مدیره این شرکت میباشند .

نتیجه گیری:

فروش پروژه سهند چیتگر طبق بررسی کارشناسان ما قرارداد اولیه کامل و شفاف است و همچنین وضعیت کاربری زمین مسکونی بوده و دارای جواز ساخت از قبل می باشد . همانطور که پیشتر در مطالب قبلی اشاره کرده ایم تعداد زیادی از زمین های واقع شده در مروارید شهر دارای مشکلات کاربری و جواز هستند ولی زمین این پروژه وضعیت روشن و دارای کاربری مسکونی میباشد و این یک نکته مثبت برای آن می باشد .

وضعیت پرداخت و کسر جریمه عدم ایفادی تعهدات در این پروژه از نظر تهران مسکن که نکته مثبتمی باشد زیرا پروژه هایی که شرایط شناور و ظاهرا مطلوبی را ارائه میدهند در واقع قصدشان تنها جذب سرمایه بوده و هنگام عملیات ساخت به مشکل بر میخورند و اینکه یک شرکت بخواهد تعهدات خود را به موقع و درست انجام دهد نیاز به این است که خریدار نیز تعهدات خود را به موقع انجام دهد .

بطور کلی پروژه هایی همچون  سهند چیتگر که بصورت تک برج شروع به ساخت می کنند و پس از مالکیت زمین اقدام به پذیره نویسی می کنند از پروژه هایی که بصورت چندین برج و با امکانات رویایی و تبلیغات انبوه توسط تعاونی های بدون پشتوانه پذیره نویسی میشوند آن هم در حالیکه حتی مالکیت زمین را در اختیار نداشته و یا کاربری زمین حتی مسکونی نمیباشند بسیار موفق تر خواهند بود .

توجه داشته باشید اطلاعات پروژه هایی که در این سایت قرار دارند، صرفاً جهت معرفی می باشند و به منزله تایید پروژه نیست.

برای سرمایه گذاری امن در این منطقه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما در ارتباط باشید

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید

مقالات مرتبط

به سرمایه‌گذاری در پروژه علاقه‌مندید؟

شماره خود را وارد کنید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت