پروژه فرتاک افق دهکده المپیک

پروژه افق فرتاک توسط شرکت تعاونی کاشانه سازه فرتاک در شهرک چشمه شمال میدان المپیک در مرحله پی ریزی می باشد . توجه داشته باشید این شرکت چند پروژه دیگر را نیز معرفی کرده با نام پروژه تجاری و اداری المپیا و پروژه فرتاک گرمدره که مورد اول متعلق به این شرکت نیست و تنها زمانی فروش این پروژه را در دست داشته است ولیکن در زمان انتشار این مطلب، شرکت فوق در وبسایت خود این پروژه را به عنوان رزومه ساخت خود معرفی کرده است در حالیکه این پروژه در حال حاضر متعلق به شرکت آکام سازه می باشد.

پروژه دیگر در شهرک چشمه در وضعیت نا مشخصی قرار دارد یا حداقل اطلاعات روشنی از آن در دسترس نیست اما آنچه این شرکت در حال حاضر معرفی و اقدام به فروش می کند پروژه فرتاک واقع شده در شهرک چشمه میدان المپیک می باشد.

این پروژه دارای دو برج 21 طبقه که 16 طبقه آن مسکونی ، 4 طبقه پارکینگ و 1 طبقه لابی می باشد که در مجموع 256 واحد مسکونی 55 تا 220 متری را شامل میشود.

شرایط پیش فروش پروژه

این پروژه بصورت علی الحساب به فروش میرسد ، در حال حاضر قیمت اعلام شده توسط تعاونی متری 31 میلیون تومان می باشد که از این مقدار 18 میلیون تومان بابت زمین و 13 میلیون تومان بابت هزینه ساخت اعلام شده است . توجه داشته باشید این قیمت قطعی نیست و علی الحساب می باشد و در طول ساخت پروژه دچار افزایش خواهد شد و بر خلاف ادعای تعاونی که این مبلغ را سالانه 2 یا 3 درصد ناچیز اعلام می کند خریدار میبایست 20 الی 35 درصد را بصورت سالانه در نظر داشته باشد.

در برگه ای که به عنوان قرارداد فی مابین خریدار و فروشنده منعقد میشود هیچ یک از الزامات مکتوب نشده است و تنها حکم رسید سرمایه گذاری را دارد و کلیه ادعاها را از خریدار سلب می نماید و همچنین کلیه تعهدات فروشنده که عنوان وی در این برگه نقش واسطه نامیده شده از وی سلب می شود در واقع بابت پولی که از خریدار دریافت شرکت تعهدی ندارد و خریدار نمی تواند ادعایی را مطرح بکند.

پروژه فرتاک طی یک بروز رسانی  کاردکس اولیه خود را تغییر داده و قراردادی را به مشتری نشان میدهند و ادعا می کنند که این قرارداد را 6 ماه دیگر تحویل خواهند داد و علت اینکه قرارداد را نم یتوانند در شرایط کنونی منعقد نمایند یکی از مواردی است که در این مطلب با عنوان ابهام در درنظر گرفتیم.

مواردی همچون هزینه پارکینگ و انباری ، نحوه محاسبه مشاعات ، جریمه دیرکرد ، چهارچوب افزایش قیمت سالانه ساخت ، نوع متریال ، ضریب طبقات و مواردی مشابه که بر اساس قانون باید مکتوب شود عملا انجام نشده است.

. قیمت فروش بر این اساس برای یک واحد 55 متری بدون در نظر گرفتن هزینه پارکینگ و انباری و مشاعات بصورت علی الحساب بدینصورت می باشد که 1 میلیارد و 705 میلیون تومان بصورت علی الحساب ، 705 میلیون تومان پیش پرداخت ، مابقی اقساط 48 ماهه بصورت علی الحساب باید پرداخت گردد. ضریب طبقات به ازای هر طبقه 3 درصد قیمت هر متر محاسبه خواهد شد.

سابقه سازنده

شرکت تعاوني کاشانه سازه فرتاک به شماره ثبت ۵۷۲۹۳۳ به شناسه ملي ۱۴۰۰۹۸۰۱۳۵۹ ودرتاريخ ۲۱/۱۱/۱۳۹۹ به ثبت رسیده است . سرمایه اولیه این شرکت 210 میلیون تومان اعلام شده و مدیر عامل آن مهدي کاوياني و امير کاوياني به عنوان رئیس هیات مدیره معرفی شده اند . همانطور که از تاریخ تاسیس این شرکتمشخص است این مجموعه هیچ سابقه ساختی ندارد و همانطور که در اول این مطلب اشاره نمودیم پروژه تجاری اداری ادعایی توسط این شرکت متعلق به شرکت دیگری می باشد و این مجموعه تنها مدتی فروش آنرا در اختیار داشته است .

شرکت این سازنده ماهیت تعاونی ندارد به همین دلیل از طریق تعاونی با نام تعاونی مسکن قدر اقدام به فروش این پروژه در قالب تعاونی کرده است .

نتیجه گیری

این پروژه در حال حاضر در مراحل ابتدایی قرار دارد و از نظر نوع قرارداد فی مابین فروشنده و خریدار  و هیچ یک از الزامات مشخص نشده است و در واقع تعاونی های این چنینی در منطقه 22 بسیارند که پروژه های خود را تنها با برگه ای تحت عنوان سرمایه گذار به فروش می رسانند در حالیکه سابقه سازنده نقش مهمی جذب اطمینان سرمایه گذار دارد ، سازنده این پروژه فاقد رزومه ساخت می باشد و با توجه به قرارداد ضعیفی که بین فروشنده و خریدار منعقد می شود . تامین مالی پروژه و انجام تعهدات سازنده یکی از مواردی است که می بایست یا بر اساس سابقه سنجیده شود و یا بر اساس تعهداتی که در قرارداد ذکر میشود که در این پروژه عملاًوجود ندارد.

در مورد موقعیت مکانی پروژه و دسترسی های آن نیز باید این نکته را در نظر داشته باشید که چون قیمت این پروژه بصورت علی الحساب محاسبه می شود ، تعین قیمت نسبت به منطقه ای که این پروژه در آن قرار گرفته است در حال حاضر امکان پذیر نیست. این پروژه از نظر دسترسی و امکانات با محدوده متفاوتی از پروژه های دریاچه چیتگر قرار گرفته است و با دریاچه چیتگر و دیگر امکانات منطقه 22 تقریبا فاصله زیادی دارد اما از نظر شهریت در محدوده ای قدیمی تر نسبت به پروژه های دریاچه قرار دارد.

توجه داشته باشید اطلاعات پروژه هایی که در این سایت قرار دارند، صرفاً جهت معرفی می باشند و به منزله تایید پروژه نیست.

برای سرمایه گذاری امن در این منطقه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با ما در ارتباط باشید

جهت دریافت مشاوره رایگان شماره تماس خود را وارد کنید

مقالات مرتبط

به سرمایه‌گذاری در پروژه علاقه‌مندید؟

شماره خود را وارد کنید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت